Veli Toplantı Tutanağı 2. Dönem

…………………………. ANAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                       VAN

 

Toplantı Tarihi      : ………………….

Toplantı Yeri        :…………………..

Toplantı Saati       : ………………….

Toplantı No          : 1

 

 

Kır çiçekleri Sınıfı olarak, aşağıdaki gündem maddeleri gereğince veli toplantısı yapmak istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

 

……………………

Anasınıfı Öğretmeni

 

GÜNDEM MADDELERİ

 

1-     Açılış, yoklama.

2-     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3-     Gündemin sunulması

4-     I.Dönemin veliler tarafından değerlendirilmesi.

5-     Öğretmen-veli iş birliğinin sağlanması.

6-     Öğrencilerin tertip düzen ve temizlik alışkanlıkları

7-     Okul giriş-çıkış saatleri hakkında bilgi verilmesi.

8- Yıl içinde velilerden alınacak artık mataryel malzemelerin istenilmesi.

9- Beslenme listesi hakkında bilgi verilmesi.

10- Dilek ve temenniler.

11- Kapanış.

 

 

Uygundur

18.02.2013

……………………….

Okul Müdürü

 

………………………..ANAOKULU KIR ÇİÇEKLERİ SINIFI

2012/2013 EĞİTİM –ÖĞRETİM YILI 2.DÖNEM VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

1) Sınıf öğretmeni………………… toplantıya katılan velilere hoş geldiniz diyerek toplantıyı açtı. II. Dönemin çocuklarımıza daha da başarılar getirmesi dileğinde bulunarak toplantıya ilgili gündem maddelerini açıkladı.

2) Saygı duruşunda duruldu ve İstiklal Marşı okundu.

3) Toplantı gündem maddeleri velilere aktarıldı.

4) Öğretmen I. Dönemin değerlendirmesini, çocukların üzerindeki etkilerini her bir veliden dinledi. Velilerle tek tek konuşarak çocukların okula başladığından bu yana olumlu olumsuz düşüncelerini alındı. Çocukların davranışları hakkında olumlu sonuçlar geliştiği görüldü.

5)  Öğretmen yıl içinde öğretmen-veli iş birliğinin önemini vurgulayarak her zaman iş birliği içinde çalışmalarını söyledi.

6) Öğretmen aile katılımının öneminden, aile katılımında velilerin neler yapabileceğinden bahsetti. Önceden yapılacak plan dahilinde velilerin okula gelerek etkinlik saatlerine katılmalarının çocuklar için önemli olduğunu vurguladı. Yapılabilecek etkinliklere örnek verdi. (Hikaye okuma, şarkı öğretimi, boya çalışmaları vb.) Ayrıca aile katılımlarının okulla sınırlı kalmayacağı evde de çocuklarla nitelikli beraberlik geçirmeleri için çeşitli aktiviteler olacağından söz edildi. Velilerin bu konudaki görüşleri alındı. Yapılacak olan çalışmalarda velilerin istekli oldukları gözlendi.

7) Öğretmen okul kurallarını (giriş-çıkış saatleri, okula çocukla birlikte bireysel yiyeceğin gönderilmemesi, hasta çocuğun okula gönderilmemesi vs.)velilere hatırlattı.

8) Öğretmen tertip, düzen ve temizlik konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Velilere çocuklarının okulda giyecekleri kıyafetlerin rahat, hareketlerini kısıtlamayacak tarzda olması gerektiğini hatırlattı. Beden temizliğine çok önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Velilerin bu konu ile ilgili sorularına cevap verildi.

9) Okula giriş-çıkış saatleri konusunda veliler bilgilendirildi. Giriş saatinin 12:00 çıkış saatinin 17:00 olduğu söylendi. Öğretmen herhangi bir problem yaşanmaması için çocukları alacak kişilerin belirli kişiler olması gerektiği konusunda velileri uyardı. Sınıf ve okul kuralları velilere hatırlatıldı. Öğretmen, sınıfa etkinlik sırasında çocukların dikkatlerini dağıtmamak için izinsiz girilmemesini istedi. Bu konu ile ilgili velilerin sordukları sorulara cevap verildi.

10) Öğretmen yıl içinde etkinliklerde kullanacağı  artık mataryel malzemelerini  istedi. Veliler en kısa zamanda temin edeceklerini açıkladılar.

11) Öğretmen hazırlanan beslenme listelerini velilere dağıttı. Beslenme listesi hakkında gerekli bilgiler velilere açıklandı. Her cuma gününde toplu beslenme yapılacağı düşüncesi velilere söylendi. Velilerin bu durumu hoş karşıladığı gözlendi. Böylece her cuma gününde toplu beslenme yapılacağı oy birliği ile kararlaştırıldı. Tarihlere ayrılmış sınıf listesi velilerle ayarlandı.

12) Veliler; 2012-2013 eğitim/öğretim yılının çocuklarına başarılar getirmesini dilediler. Çocuklarının iyi eğitim almaları için neler yapılması gerekiyorsa en iyi şekilde bunları yerine getireceklerini söylediler.

13) Öğretmen, velilere toplantıya katıldıkları için teşekkür ederek, toplantıya son verdi.

 

 

 

    ……………………………..                                                                                                               ……………………………………

Okul Öncesi Öğretmeni                                                                                                                       Okul Müdürü  

34,770 total views, 0 views today

Paylaşabilirsiniz
Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

UA-51536771-1