Okul Öncesi Eğitimi http://okuloncesiogretimi.com Okul Öncesi Eğitimi Hakkında Herşey Tue, 14 Nov 2017 20:11:47 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.3 Yapraktaki Tırtıl http://okuloncesiogretimi.com/yapraktaki-tirtil.html http://okuloncesiogretimi.com/yapraktaki-tirtil.html#respond Tue, 14 Nov 2017 20:11:47 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=989 Yeşil evaya yaprak şekli çizilir. Üzerine renkli doktor çubuklarından yapıştırılır. Renkli ponponlar sırayla yapıştırılarak en baştaki ponpona iki tane göz takılır.

2,432 total views, 0 views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/yapraktaki-tirtil.html/feed 0
Çocukların Ellerinden Tavus Kuşu Kuklası http://okuloncesiogretimi.com/cocuklarin-ellerinden-tavus-kusu-kuklasi.html http://okuloncesiogretimi.com/cocuklarin-ellerinden-tavus-kusu-kuklasi.html#respond Mon, 13 Nov 2017 21:36:39 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=985 Çocukların elleri fon kartonlarına çizilir. İsterseniz eva da kullanabilirsiniz. Çocuklar çizilen ellerini keserler göz ve gaga yapıştırılır. Renkli sim ve pullarla süslenir.

2,160 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/cocuklarin-ellerinden-tavus-kusu-kuklasi.html/feed 0
Ördekten Gelişim Raporu http://okuloncesiogretimi.com/ordekten-gelisim-raporu.html http://okuloncesiogretimi.com/ordekten-gelisim-raporu.html#respond Wed, 01 Jun 2016 21:10:40 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=974 Sarı evaya ördek kafası çizilerek kesilir. Turuncu evadan ördeğin gagası çizilir ve kesilir. Ördek kafasına gaga yapıştırılır. Gagayla kafa arasına kurdele  yapıştırılır. Kurdeleye gelişim raporu bağlanır. Oynar göz ya da A4 den kesilen gözler yapıştırılarak gelişim raporu dosyası oluşturulur.

ordekten-gelisim-raporu

4,688 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/ordekten-gelisim-raporu.html/feed 0
Keçeden Örümcek Yapmak http://okuloncesiogretimi.com/keceden-orumcek-yapmak.html http://okuloncesiogretimi.com/keceden-orumcek-yapmak.html#respond Mon, 30 May 2016 21:03:51 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=970 Keçeleri daire şeklinde kesip şölinden örümcek ayakları oluşturulur. Simli evalardan burun oluşturulur. Oynar göz takılır. Ağız kısmı için de keçe biraz daha kesilir.

keceden-orumcek-yapmak

3,220 total views, 0 views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/keceden-orumcek-yapmak.html/feed 0
Konserve Kutusundan Marakas Yapımı http://okuloncesiogretimi.com/konserve-kutusundan-marakas-yapimi.html http://okuloncesiogretimi.com/konserve-kutusundan-marakas-yapimi.html#respond Wed, 13 Apr 2016 17:28:16 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=956 Konserve kutularının içine taş yada kuru baklagillerden az miktarda konulur. Üzerine fon kartonu yapıştırılır. Çevresi de fon kartonuyla kaplanır. Resimdeki şekiller gibi süslenir. Bazı konserve kutularının üzerine balon yapıştırılarak farklı sesler çıkması sağlanabilir.

konserve-kutusundan-marakas-yapimi-sayfaici2

konserve-kutusundan-marakas-yapimi-sayfaici

2,928 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/konserve-kutusundan-marakas-yapimi.html/feed 0
Fon Kartonundan İtfaiye Yapmak http://okuloncesiogretimi.com/fon-kartonundan-itfaiye-yapmak.html http://okuloncesiogretimi.com/fon-kartonundan-itfaiye-yapmak.html#respond Tue, 12 Apr 2016 20:22:07 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=955 Kırmızı fon kartonundan itfaiye aracının gövdesi kesilir. Siyah fon kartonundan tekerlekler kesilerek yapıştırılır. Tekerleğin üzerine simli evadan daireler kesilerek tekerleğin ortasına yapıştırılır. Dondurma çubuklarından merdiven oluşturularak itfaiyenin üzerine yapıştırılır. 

 

fon-kartonundan-itfaiye-yapmak-700px

2,136 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/fon-kartonundan-itfaiye-yapmak.html/feed 0
Fon Kartonundan İş Makinası Yapmak http://okuloncesiogretimi.com/fon-kartonundan-is-makinasi-yapmak.html http://okuloncesiogretimi.com/fon-kartonundan-is-makinasi-yapmak.html#respond Mon, 04 Apr 2016 20:08:46 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=943 Kahverengi fon kartonundan iş makinasının gövdesi kesilir. Kepçenin kolu ve kepçe şekilleri kesilir ve raptiye ile birleştirilir. Siyah simli evadan daire şekilleri kesilerek tekerlekler yapıştırılır. Tekerleklerin ortasına sarı fon kartonu ile daireler kesilir ve yapıştırılır. İş makinasının penceresine çocuğun resmi yapıştırılarak tamamlanır.

2,631 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/fon-kartonundan-is-makinasi-yapmak.html/feed 0
Atatürk Çelengi http://okuloncesiogretimi.com/ataturk-celengi.html http://okuloncesiogretimi.com/ataturk-celengi.html#respond Tue, 29 Mar 2016 19:51:18 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=938 Siyah fon kartondan daireler kesilir. Ortasına Atatürk fotoğrafı yapıştırılır. Kenarlarına renkli fon kartonundan çeşitli şekiller kesilerek veya şekilli delgeçlerle delinerek süslenir. Arkasına çöp şiş ikiye kırılarak yapıştırılır ve çelenk şekli verilir.

ataturk-celengi-haber

2,714 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/ataturk-celengi.html/feed 0
Artık Malzemeden Dinazor Yapmak http://okuloncesiogretimi.com/artik-malzemeden-dinazor-yapmak.html http://okuloncesiogretimi.com/artik-malzemeden-dinazor-yapmak.html#respond Tue, 22 Mar 2016 18:10:17 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=932 Köpük tabaklar ikiye kesilir. Yeşil parmak boyası ile boyanır. Yeşil fon kartonundan kafa, ayaklar ve kuyruk kesilir. Turuncu fon kartonundan üçgenler kesilerek dinazorun sırtı oluşturulur. Oynar göz takılarak etkinliğimiz tamamlanır.

artik-malzemeden-dinazor-yapmak-haber

2,867 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/artik-malzemeden-dinazor-yapmak.html/feed 0
Keçe ve Evadan Panda Yapmak http://okuloncesiogretimi.com/kece-ve-evadan-panda-yapmak.html http://okuloncesiogretimi.com/kece-ve-evadan-panda-yapmak.html#respond Mon, 21 Mar 2016 20:03:45 +0000 http://okuloncesiogretimi.com/?p=927 Pandaların kafası beyaz keçeden daire keserek oluşturulur. Kulakları ve bedeni siyah evadan yapılır. Pandaların karnına desenli fon kartonundan daireler kesilerek yapıştırılır. Kurdelelerden fiyonk yapılarak kız öğrenciler için başına toka olarak yapıştırılır. Erkek öğrencilere de papyon olarak boynuna yapıştırılır. Burnu ve ağzı siyah tahta kalemiyle çizilir. A4 kağıdından gözler kesilerek yapıştırılır. Duvara asılan ipe renkli mandallarla tutturulur.

ÖNERİ : Keçe yoksa kafası da evadan oluşturulabilir. Arkasına tuvalet kağıdı rulosu yapıştırılarak üç boyutlu hale de getirilebilir.

kece-ve-evadan-panda-yapmak

3,597 total views, no views today

Share

]]>
http://okuloncesiogretimi.com/kece-ve-evadan-panda-yapmak.html/feed 0